player playlist ~ Gdyby jutra nie było: kwietnia 2014

26 kwietnia 2014

PO egzaminach czas na naukę...

Cześć! Wraz z piątkiem zakończył się trzydniowy terror egzaminów gimnazjalnych. Szkoda, że nie mogę powiedzieć, że zrobiłam wszystko, aby moja wiedza była wystarczająca. Z drugiej strony, wokół całej nieprzyjemnej atmosfery, ciężko mi powiedzieć, czy bardziej stresował mnie ból nóg od galowych butów, czy może nauczycielskie oko, bacznie obserwujące każdy mój ruch. Rozczarowałam się sama sobą, biorąc pod uwagę to, jak poszło mi na części przyrodniczej. Obawiam się również wyników za rozprawkę z polskiego. Temat "Ciekawość - ułatwia czy utrudnia życie człowiekowi?" nie mógł mi się udać.Przyznam, że z największym stresem podeszłam do egzaminu z angielskiego, ponieważ w tej dziedzinie, wymagałam od siebie perfekcji i nie chciałam pozwolić sobie na utratę żadnego punktu. Wciągu roku mój angielski skoczył z poziomu "No cóż...", na komunikatywny. Metodą prób i błędów wyselekcjonowałam najlepsze (dla mnie) sposoby na naukę tego języka. Tegorocznym trzecioklasistom do egzaminów mój post już się nie przyda, ale zostawię kilka rad dla młodszych klas. Warning: rady nie są przeznaczone dla osób wygodnickich.

 Słówka słówkom.
Początek początkom dałam, notując ważne słowa do zapamiętania. Gdy jeszcze mój angielski był bardzo słaby i nie znałam prostych słówek, zapisywałam je na kartce, która zawsze była w biurku. Z czasem była mi ona coraz mniej potrzebna. (Mimo to do tej pory, sporadycznie zaglądam do tłumacza, gdy spotykam się z nowym słówkiem.)

W zagranicznym rytmie.
Wiem, że część moich czytelników jest ślepo zakochana w azjatyckiej muzyce, ale przekonuję Was teraz, do angielskich piosenek. Nie są takie złe! Postanowiłam również zagłębić się w świat amerykańskich idoli. Chciałam osłuchać się akcentu oraz śledzić tekst w trakcie piosenki (odzywa się ćwiczenie słówek), a w tym z pomocą przyszedł mi Justin Bieber.


Nawiązujemy znajomości.
Jedną z najlepszych metod na poznanie języka, jest używanie go na co dzień, rozmawiając o prostych rzeczach. Dobrym rozwiązaniem może okazać się portal Interpals.net.

Podwójna korzyść z seansu.
Gdy nasz angielski nabierze już pewnej płynności, zabrać możemy się za wcielanie go w życie, znów wysługując się prostymi rzeczami. Jedną z nich, jest oglądanie filmów/seriali z angielskimi napisami. Przyznam, że początki nie są łatwe, wymagają cierpliwości.

A jakie są Wasze sposoby na naukę języków?

20 kwietnia 2014

Nama Choco

Z głową pełną wiedzy, naładowaną pozytywnymi emocjami, przychodzę do Was z ot krótkim postem. Nawet z głową w książkach najdzie mnie ochota na coś słodkiego. Wuzetka i biszkopt już był, więc czas na spóźnione, walentynkowe przysmaki. Przepis na Nama Choco znalazłam na blogu Azjatycki Cukier. O samym procesie przygotowania wiele nie powinnam mówić, ponieważ autorka posta sama świetnie wszystko opisała. Doradzić mogę jedynie, jeżeli planujecie zrobić je dla paru osób, aby składników przygotować dwa razy więcej, ponieważ docelowej masy jest bardzo mało. "Trufle" (bez pewności, czy mogę je tak nazwać) wyszły pyszne. Porównałabym je do idealnie przyrządzonej czekolady, która rozpływa się momentalnie w buzi. W ten oto sposób poznałam zasadę "przez żołądek do serca".

14 kwietnia 2014

Z dnia na dzień...`

Robi się coraz ciężej. Od egzaminów gimnazjalnych dzieli mnie (i Was w pewnej części) jedynie 9 dni. Wyposażyłam się w masę próbnych sprawdzianów i książek z powtórzeniami, co sprawia, że jestem bardziej pewna swojej wiedzy. Okej, damy radę.
Oprócz nowo kupionych rzeczy, nie mam się dzisiaj czym pochwalić. Zapisanych mam masę pomysłów na posty, jednak wewnętrzny bałagan nie pozwala mi skleić zdania...

Z racji tego, że przybywa czytelników czuję, że integracja będzie coraz trudniejsza. Zaciekawiona jestem, jakie osoby od czasu do czasu tutaj zaglądają. W miarę moich możliwości staram się odwiedzać Wasze blogi, choć dziś wpadłam na inny pomysł. W ostatnich dniach udzielam się na ask.fm. Chyba jak większość, wciągnęło mnie chorobliwe klikanie . Tak jak i tu, można tam poczytać coś intrygująco głupiego. Chcę zaprosić na mojego "aska" i przy okazji poprosić, o podzielenie się Waszymi. Z całą pewnością zostawię po sobie ślad.

6 kwietnia 2014

Perła lvl: Gjbsmbvdks!

Pod koniec tego, mam nadzieję dla wszystkich udanego tygodnia, pragnę podzielić się moim nowym odkryciem. Okej, bez bicia mogę przyznać, że stronę Youtube odwiedzam za często. Cóż! Mam małą słabość do vlogów, a do ścisłej elity moich ulubionych trafił jeden kolejny.

...czyli najukochańsza vlogerka jaką znam. :) Mam wątpliwości, czy jej pierwsze wrażenie trafi w gust przeciętnego Europejczyka, ale z całą pewnością, zauroczy ono fanki słodkiego stylu, prezentowanego przez Azję. `ale czy sama słodka buźka zasługuje na rekomendację? Xiao to 23-letnia Chinka, która jest nie tylko śliczna, ale i miła, bystra, z dystansem do samej siebie. Na jej anglojęzycznym kanale zobaczymy filmiki o tyciumiesiączceziewaniuwyzwaniachkawaiijak zabić czas, udaną próbę zgaszenia powoda, a nawet udało mi się znaleźć jej zmagania z językiem polskim - video (szczególnie polecam).
A jakie są Wasze ulubione vlogi?

5 kwietnia 2014

Anonim, czyli zajad blogerski

Cześć! W sobotni dla mnie poranek (godzina 15) leżę i rozmyślam, czy aby na pewno temat Anonimów na blogerze był wyczerpany. Zastanawia mnie, dlaczego wciąż słowo "Anonim" wśród blogerek podnosi ciśnienie, wywołując uczucie złości wymieszane z pogardą. Skłonna byłabym się założyć, że zdecydowana większość na blogach postów o anonimach, ma charakter negujący, zachęcający do ich ignorowania. Dokładniej - do ignorowania zachowania anonimów, które znów kojarzone jest jedynie z tzw. hejtem. O hejterach noszących pseudonim Anonimy nie wiem dużo, ale sama kiedyś byłam Anonimem. ~O! Asia jest hejterem! Ooo!~ Nie.


Był czas, gdy nie miałam konta na blogerze, ale chętnie odwiedzałam blogi. Z moim bojowym nastawieniem chęci zmiany świata, w moje komentarze często wkradała się krytyka. I tu znów czas obalić stereotyp: krytyka może być pozytywna oraz negatywna, a jej cechą jest konstruktywizm. Oprócz samego zdania o poście, lubiłam także wtrącić swoje trzy grosze na temat destinu, jakości zdjęć lub samej ortografii autorki - tam gdzie budziły się moje obiekcje. Na blogach nie jedyna zwracałam uwagę, jednak tylko mój komentarz mógł budzić oburzenie. Dlaczego? Bo byłam anonimem. Smutną prawdą jest, że wciąż wiele blogerek agresywnie reaguje na krytykę ze strony komentarzy anonimowych, co widzę do dziś przeglądając Wasze blogi. Co dziwne, pobudką do napisania tego posta, była blogerka, która sarkastycznie zareagowała na KOMPLEMENT od anonima. Mhm, mhm. Powoli staje się nie ważne co piszemy, ale z jaką renomą. Dlaczego więc wciąż anonimy zajmują ostatnie miejsce w piramidzie bloggera...?

1 kwietnia 2014

Spicy Lip Gloss

Przychodzę bądź wracam z nową recenzją, a w centrum uwagi znów będą usta. Obsesyjni fani firmy Wibo z całą pewnością już słyszeli o błyszczyku - Spicy Lip Gloss. Zaciekawiła mnie legenda o jego formule powiększającej usta. Moje usta nie są małe, jednak... ciekawość jak to ciekawość. :) Wybrałam nr. 3, czyli najjaśniejszy róż, który niestety nie koniecznie widoczny był na ustach. Błyszczyk ma przyjemny zapach, który wiele vlogerek określiło jako "naturalny", z czym mogę się zgodzić. Równie dobra jest jego lekka konsystencja, która ciekawie wchłania się w usta. Jednak głównym atutem, który rzekomo miał nas zachęcić do wyjęcia z portfela 5 złotówek, był "ekstrakt z papryczki chili (...)".


Pierwsze użycie; produkt niewygodnie osiadł na ustach, delikatnie zaczerwieniając ich brzegi - reakcja na tajemniczy ekstrakt. Z relacji przyjaciółki, różnica (powiększenia) była niezauważalna.
Drugie użycie; skóra się z nim zaprzyjaźniła i żadne zaczerwienienia się już nie pojawiły. Nieco zdesperowana nałożyłam dwie warstwy błyszczyku i się nie pomyliłam. Po chwili czuć było, wspomniane przez producenta, możliwe mrowienie oraz zauważyłam ich lekkie wypuklenie, szkoda tylko, że trwające parę minut.

Według mojej opinii... Efekty błyszczyku są niedrastyczne. :) Ładny, delikatny, być może komuś powiększający usta. Warty swoich pięciu złotych.

[Przygotowania do komersu idą pełną parą. Kupiłam już masę nieprzydatnych rzeczy.]