player playlist ~ Gdyby jutra nie było: marca 2013

29 marca 2013

Poranek

Dzisiejszy poranek zaczął się i fajnie i dziwnie. Już o 8 obudziły mnie fantastyczne darcia mojej mamy. Udając, że nie słyszę okryłam się kołdrą. Mimowolnie zaczęłam myśleć nad całą sytuacją, która mnie otacza. Nim się obejrzałam, minęły 2 godz.! Wstałam i zobaczyłam, że mamy nie ma w domu. Jakie to miłe uczucie! Wykorzystałam tą chwilę, aby przyrządzić coś smakowitego. Zabrałam się za pieczenie murzynka, przy okazji wpadłam na pomysł, by przy robieniu dodać masy Nutellę. Nie zawiodłam się na tym pomyśle. Jem już chyba 5 kawałek!:)

19 marca 2013

Kompleksy

Cześć! Dziś mnie coś natchnęło, na napisanie postu tym razem głównie kierowanego do płci pięknej - o kompleksach. Spytacie, dlaczego tylko do kobiet? Mężczyźni też mają kompleksy, ale nie próbujmy Sb wmówić, że przeżywają je tak samo, jak my:) Patrzą oni na Sb w zupełnie inny sposób, mniej wymagający, a często zadowolonym wzrokiem. Cóż, myślę, że kompleksy to nieodłączny element każdej kobiety. Codziennie stojąc przed lustrem wybierając się do szkoły, pracy, na spacer widzimy Sb w innym świetle, niż inni nas widzą - to jest pewne. Wtedy również zauważamy więcej wad w Swoim wyglądzie. Ranne, niepoukładane włosy nasuwają nam myśli o ich złym stanie. Niewybudzona, nieumyta twarz skłania nas do refleksji o jej jakości. Po obiedzie, napełniony, wydęty brzuch w naszych oczach z każdą sekundą jest większy. Podobnych sytuacji jest za dnia tysiące. Są to małe i widoczne jedynie dla nas rzeczy, które wpędzają nas w te przeklęte, nikomu nie potrzebne kompleksy! To zdanie w internecie na pewno pojawiało się nie raz, a dziś i ja je  powtórzę: Nie ma osób idealnych. Niestety pełno jest ogólnodostępnych zdjęć nie tylko modelek, ale i zdjęć tzw. Site Model w internecie. Dziewczyny z co najmniej kg podkładów na twarzy, a z rzęsami aż po czoło, czy wypchanym biustem. Młodzież patrząc na te zdjęcia myśli "Chcę tak wyglądać!", ale czy ta postać wgl istnieje?
"Gdybym była piękna, byłabym pewniejsza Siebie!"
Ahhh, tak. Bo to nie raz można usłyszeć ten argument? Lecz na każdym razem zastanawiam się, czy jest on całkowicie przemyślany. Na pewno muszę się zgodzić, że osoba potencjalnie "piękna" może okazać się pewniejsza Siebie np. na scenie, niż osoba która się na taką nie czuje. Jednak z problemami trzeba Sb radzić, a nie je unikać! Nie jest sztuką wyjść przed szereg jako pewna Siebie dama. Sztuką jest odważyć się, jak jest się "szarą myszką". Nie wstydźcie się mówić o Swoich kompleksach. Rodzimy się piękne od środka, mamy wspaniałe uczucia i instynkty. Niech one przeważają w naszym życiu! Umiejmy o Sb dbać, pamiętajmy o kulturze i bądźmy otwarci na innych. Przy tych cechach idąc gdzieś z zamiarem pokazania Siebie, nie pokazujemy się głównie jako piękne dziewczęta, lecz jako inteligentne kobiety.

Moja opinia jest konkretna. Nie skupiajmy się na tym, jak wyglądamy, czego nam brakuje, a czego chcemy się pozbyć. Dbajmy o Sb na tyle ile możemy. Wygląd to drugorzędna sprawa. Czy jesteśmy cudem świata, czy skromną osóbką w tym wielkim świecie i tak ostatecznie o wszystkim zadecyduje osobowość, wspólne cechy i zainteresowania ze znajomymi.

16 marca 2013

MEBLE: Mój pokój

Zgodnie z przypuszczeniami, zdecydowałam się dodać post o moich "przyszłych meblach":)
Wybór krzesła i biurka do mam już za sobą. Parę miesięcy temu miałam już je kupiłam. Możecie zobaczyć je tutaj: (click, click). Wszystko na biało:) Wydawać może się trochę szpitalnie, ale wszystko nadrobią beżowe dodatki.

1. Szafa Botne - (499,99zł) Dokupione do niej zostaną jeszcze okrągłe uchwyty. Miejsca "kwadratów" planuję zapełnić lustrami.
2. Łóżko Odda - (349,99zł) Pod nie jeszcze będzie tzw. pojemnik pod łóżko (279,99zł).
3. Komoda Brimnes - (299,99zł) Zakochałam się w niej od pierwszego wejrzenia! Nie jest mi bardzo potrzebna, jednak ciężko jest mi się jej oprzeć:)
4. Fotel Tirup - (1.499,99zł) Na niego położę malutki, futrzany kocyk o którym wspomnę w następnym poście.
5. Stolik Klubbo - (199,99zł) Idealnie będzie pasował do fotela. Wymarzony, na samotne wieczory z książką.

To ogólny wystrój mojego przyszłego pokoju. O większych szczegółach postaram się wspomnieć w najbliższych dniach. Dziś pewnie wcześniej się położę, chyba znów bierze się za mnie choroba..

14 marca 2013

Inspiracji czas

Marzec, marzec.. Sama nazwa brzmi tak ciepło, więc dlaczego patrząc za okno widzę tylko biały puch? Dodam, że bardzo mnie to cieszy! Tak, kocham gdy jest zimno, pada śnieg. Taka pogoda daje mi czas na przemyślenie wielu spraw. Przeprowadzka zbliża się do mnie coraz większymi krokami, co oznaczać będzie zakup nowych mebli! Nigdzie indziej się nie wybiorę, niż do mojej ukochanej IKEI. Kupiłam już kilka delikatnych i stylowych dodatków do mieszkania. M. in. kocyk nocny, kubki (od kupowania ich jestem uzależniona), świeczki i inne ozdoby. Myślałam o tym, by zrobić post z meblami które mam na oku do kupienia, co o tym sądzicie? Czy może chcecie post na zupełnie inny temat? Liczę, na Wasze opinie:)

10 marca 2013

Dużo dylematów

Ten tydzień minął mi pracowicie i męcząco, a mimo wszystko szybko. Im starsza jestem, tym pojęcie "dzień"  wydaje mi się słabsze. Gdy miałam parę lat, w ciągu dnia byłam gotowa obejść Polskę wzdłuż i wszerz, a teraz.. nawet nie mam chwili, na spokojne wypicie herbaty, nie mówiąc już o dodawaniu postów. Od paru tygodni szczególnie stresuje mnie pytanie, co chcę robić w przyszłości? Moja oficjalna wersja to adwokat, ostatecznie psycholog. Jednak ciężko taką rzecz postanowić w 2 kl. gimnazjum. Ciągnie mnie do prawa, lecz perspektywa tylu lat nauki wciąż budzi we mnie największy strach. A właściwie co mi po dobrych wynikach, jeżeli nie mam znajomości? Ehh, chciałabym poznać osobę studiującą prawo lub początkującego adwokata, taka osoba na pewno by pomogła, doradziła, no cóż. A Wy macie może już plany na przyszłość?:)